За 4 місяці поточного року по Донецькому регіону проведено розрахункових операцій при продажу товарів (послуг) за допомогою РРО на суму 3,4 млрд гривень.

З початку року працівниками підрозділу фактичних перевірок, контролю за готівковими операціями управління податкових перевірок, трансфертного ціноутворення та міжнародного оподаткування ГУ ДПС у Донецькій області проведено 99 перевірок щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій, під час яких встановлено факти порушення касової дисципліни. За результатами проведених фактичних перевірок порушникам донараховано 1,5 млн грн штрафних санкцій, з яких 1,1 млн грн вже сплачено до бюджету.

ГУ ДПС у Донецькій області інформує, що Законом України від 17.03.2020 № 533-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» відтерміновано до 01.08.2020 запровадження нових правил використання РРО, а саме – можливість  застосування програмних РРО, як альтернативи класичним РРО, і збільшення розміру штрафних (фінансових) санкцій (було з 19.04.2020).

Таким чином, вже з 1 серпня 2020 року суб’єкти господарювання при здійсненні готівкових розрахунків зі споживачами зможуть застосовувати програмні РРО, в якості яких можливо буде застосовувати будь-який пристрій (смартфон, планшет, комп’ютер тощо). В програмному РРО фіскальні функції реалізовані через фіскальний сервер ДПС