Податковий борг – це не тільки і не стільки приватна справа окремого платника податків, це проблема загальнодержавного значення, оскільки податковий борг є тими грошима, які не надійшли до державного та місцевих бюджетів та, таким чином, не можуть бути використані для здійснення вкрай важливих бюджетних видатків. Актуальним питання податкової заборгованості є і для Донецької області.

Якщо добровільне погашення боргу неможливе, або платник податків свідомо порушує податкове законодавство та не має наміру повністю виконати свої зобов’язання перед бюджетом, податковою службою вживається цілий комплекс заходів стягнення податкового боргу, передбачений законодавством.

Так, лише за чотири місяці поточного року працівниками ГУ ДПС у Донецькій області забезпечено надходження до бюджету за рахунок заходів з погашення податкового боргу у сумі 47,4 млн гривень. З метою забезпечення його погашення податківцями проведено опис майна боржників у податкову заставу на загальну суму 61,4 млн гривень. Від реалізації майна, що перебуває у податковій заставі, до бюджету додатково надійшло 1,2 млн гривень. До адміністративного суду Донецької області постійно спрямовуються позовні заяви щодо стягнення коштів з розрахунків платників податків в обслуговуючих банках. На підставі прийнятих судових рішень до банківських установ спрямовано більше 15 тис. інкасових доручень, за результатами яких до бюджету стягнуто 3,1 млн гривень.