За січень-квітень 2020 року до зведеного бюджету країни від платників Донецької області надійшло 3 млрд 933 млн грн податку на доходи фізичних осіб, що на 116 млн грн перевищує показники відповідного періоду 2019 року. Податок на доходи фізичних осіб залишається одним з основних бюджетоутворюючих елементів, на нього припадає більше половини від усіх перерахувань суб’єктів господарювання області - 58 відсотків.

Водночас, слід зазначити високу відповідальність роботодавців Донеччини, як перед найманими працівниками в частині забезпечення державних гарантій в оплаті праці, так і перед територіальними громадами області. Основна сума сплаченого податку, а саме – майже 75%, залишається в розпорядженні місцевих громад  для подальшого розвитку регіону та фінансування заходів у соціальній сфері.

Так, за січень-квітень 2020 року до місцевих бюджетів області надійшло 2 млрд 938 млн гривень податку на доходи фізичних осіб. Натомість, до Державного бюджету України за чотири місяці 2020 року надійшло 995 млн грн зазначеного податку.

Найбільше податку на доходи фізосіб до бюджетів усіх рівнів надійшло від суб'єктів господарювання м. Маріуполя – майже 1,5 млрд грн (38% від загальної суми надходження податку на доходи фізичних осіб), Покровського району – 599 млн грн (15%) та м. Краматорськ – 450 млн гривень (11 відсотків).