Необхідність здійснення такої політики в сфері охорони довкілля, яка б забезпечувала сталий розвиток з екологічної точки зору, ефективне зниження та попередження негативних впливів на довкілля – визнано на державному рівні та є провідною метою саме у Донецькому регіоні, який відомий своїм небезпечним екологічним станом. Адже у структурі промислового потенціалу Донецької області величезна частка промисловості припадає на екологічно небезпечні галузі виробництва – металургійну, видобувну, виробництво електроенергії, хімічну та нафтохімічну промисловість.

Таким чином справляння екологічного податку, в першу чергу, обумовлено необхідністю мінімізації негативного впливу господарської діяльності підприємств на природні ресурси Донеччини та часткової компенсації їх відтворення.

За перший місяць 2020 року підприємства Донецької області сплатили  12,5 млн грн екологічного податку до бюджетів всіх рівнів, що на 8,4 млн грн більше за минулорічні показники. До державного бюджету надійшло майже 10 млн грн, до місцевих скарбниць Донецького регіону – 2,5 млн гривень.

Найбільший внесок екоподатку в розрізі територіальних управлінь належить м. Маріуполю – 9,4 млн гривень, Мар’їнському району – 1,1 млн гривень та Слов’янському району – 0,6 млн гривень.