Аналізуючи надходження місцевих бюджетів Донецької області протягом дев’яти місяців 2019 року, можна беззаперечно стверджувати, що єдиний податок належить до тих податкових платежів, надходження від якого стабільно зростають.

Так, суб’єкти господарювання Донеччини, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, за січень-вересень 2019 року сплатили до місцевих бюджетів області 659,9 млн грн єдиного податку, що на 18% перевищує минулорічні показники. За рахунок такого приросту місцеві громади отримали на 100,2 млн грн більше, ніж за аналогічний період 2018 року.

Взагалі єдиний податок від малого підприємництва належить до тих податкових платежів, надходження якого стабільно і суттєво поповнюють місцевий бюджет та забезпечують життєдіяльність територіальних громад. Варто відзначити, що єдиний податок належить до тройки лідерів у формуванні місцевих бюджетів Донеччини, поступаючись за розміром лише податку на доходи фізичних осіб та земельному податку.

Найбільшу частку надходжень єдиного податку, а саме 71% від загальних надходжень, забезпечили фізичні особи-підприємці, сплативши до місцевих бюджетів понад 468,5 млн гривень.

Натомість юридичними особами - платниками єдиного податку перераховано до місцевої казни 191,4 млн грн, у тому числі більше половини надійшло від сільгоспвиробників області - 106,5 млн гривень.