У ході операції «Курорт-2019» працівниками підрозділів контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів податкової служби Донеччини  з початку року проведено 106 фактичних перевірок щодо виявлення безліцензійної діяльності. За результатами контрольно-перевірочних заходів до суб’єктів господарювання застосовано штрафних фінансових санкцій на загальну суму 5,8 млн гривень.

Найбільш характерні порушення, виявлені під час таких перевірок, це – реалізація алкогольних напоїв без наявності відповідної ліцензії, за цінами, нижчими від встановлених мінімальних роздрібних на такі алкогольні напої, реалізація алкогольними напоями на розлив для споживання на місці без отримання суб’єктом господарювання статусу громадського харчування, роздрібна торгівля тютюновими виробами за цінами, вищими від встановлених виробником або імпортером, реалізація алкогольних напоїв та тютюнових виробів без марок акцизного податку.

І хоча курортний сезон вже добігає до кінця, податкова служба Донеччини ГУ ДПС у Донецькій області вкотре нагадує платникам, що лише за наявності відповідної ліцензії вони можуть здійснювати торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами. Адже  штрафна санкція за безліцензійну торгівлю складає 200% вартості отриманої партії товару, але не менше 17 тисяч гривень.  Тож, шановні підприємці, не наражайтеся на чималі штрафи – своєчасно придбавайте відповідні ліцензії на торгівлю підакцизними товарами!