У самому розпалі пора збирання врожаю і багато дбайливих хазяїв використовують сезонних робітників для підмоги. Та деякі «підприємливі» господарі бажають зекономити – мало того, що не мають офіційної реєстрації як суб’єкта господарської діяльності, таким чином ухиляючись від оподаткування, так і використовують нелегальну працю найманих працівників або виплачують їм зарплатню нижче мінімального рівня.

Саме з метою контролю за повнотою нарахування і сплати податків юридичними особами, фізичними особами-підприємцями та громадянами, які є власниками земельних ділянок і власними силами обробляють такі земельні ділянки для отримання доходу, захисту прав найманих осіб Головним управлінням ДПС у Донецькій області з травня поточного року проводиться операція «Урожай».

Так, в рамках цієї операції протягом травня-серпня 2019 року податковою службою Донеччини додатково залучено до декларування 127 громадян, які отримують дохід від продажу сільськогосподарської продукції та 5 громадян, які надають послуги з обробки та збору урожаю.

Крім того, 23 громадянина офіційно зареєструвалися у зв’язку із постійним здійсненням господарської діяльності та виявлено 31 суб’єкт господарської діяльності, які використовували працю найманих осіб без належного оформлення. Кількість таких виявлених осіб склала 85 громадян.

Разом з цим, за результатами заслуховування роботодавців 33 найманим працівникам було підвищено рівень заробітної плати.

В цілому платники Донецької області задекларували доходи, отримані внаслідок обробки сільськогосподарської землі, у сумі понад 45 млн грн, узгоджено до сплати податку на доходи фізичних осіб більш, ніж 8 млн грн. (з яких 6 млн грн мають надійти до місцевих бюджетів) та майже 0,7 млн грн військового збору.

Податкова Донеччини ще раз нагадує сільгоспвиробникам та фермерам – найманий працівник не може бути допущений до роботи без укладання трудового договору та подання повідомлення до територіальних органів ДПС.